Kalite Yönetim Sistemi

DEARSAN tersanecilik sektörünün ilerlemesinde önemli bir rolü olan ve dünya çapında üretim yapan öncü bir tersanedir. Üretim kalitesini dünya standartlarında kabul gören bir kalite düzeyinde sağlamayı ve bu kalite düzeyini sürdürmeyi ilke edinmiştir. DEARSAN tersanesinde yeni inşa, bakım ve onarım faaliyetleri ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sisteminin ön gördüğü şekilde eğitimli ve tecrübeli personel tarafından gerçekleştirilmektedir.
 

Kalite politikamız
 

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ÇERÇEVESİNDE, FAALİYETLERİNDE SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEYİ KAYNAKLARI VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANARAK GERÇEKLEŞTİRMEK, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTARAK YURT İÇİNDE VE DIŞINDA MODERN TİCARİ VE ASKERİ GEMİLERİN DİZAYN, İNŞA VE ONARIMLARINI YAPMAKTIR.
 
YURT İÇİ SAVUNMA SANAYİSİNİN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA MİLLİ SAVAŞ GEMİLERİ PROJELERİNİN DİZAYN, İNŞA VB. FAALİYETLERİNDE YER ALMAKTIR.
 
DEARSAN kendi kalite politikası dâhilinde denetlenmenin yanı sıra proje gereksinimlerine bağlı olarak Uluslararası Klas Kuruluşları, Bayrak Devletleri ve Müşteriler tarafından da sürekli olarak denetlemektedir.